Reisverslag Denver als startpunt

De Route

Start:                                                  Denver
Einde:                                                 Denver
Vast aantal kilometers:                         3.875
Gereden aantal kilometers:                   4.000

Van

Naar

Afstand in km

Denver , CO

Estes Park/Rocky Mountain NP, CO

100

Estes Park/Rocky Mountain NP, CO

Cheyenne, WY

140

Cheyenne, WY

Custer State Park, SD

420

Custer State Park, SD

Wall/Badlands NP, SD

250

Wall/Badlands NP, SD

Sheridan, WY

520

Sheridan, WY

Canyon Village/Yellowstone NP, WY

400

Canyon Village/Yellowstone NP, WY

Lake Village/Yellowstone NP, WY

30

Lake Village/Yellowstone NP, WY

Jackson, WY

120

Jackson, WY

Salt Lake City, UT

440

Salt Lake City , UT

Moab, UT

380

Moab, UT

Mexichan Hat/Monument Valley, AZ

200

Mexichan Hat/Monument Valley, AZ

Mesa Verde National Park, CO

200

Mesa Verde National Park, CO

Durango, CO

80

Durango, CO

Gunnison, CO

275

Gunnison, CO

Denver, CO

320

 

 

 

 

Vaste afstand te rijden in 24 dagen:

3.875

Woensdag 8 juni 2011

Vandaag staat onze vlucht voor de boeg naar Denver, helaas is een rechtstreekse vlucht niet mogelijk maar er zijn meerdere mogelijkheden als tussen landing zoals Minneapolis en Detroit. Deze tussen tussenlandingen bieden simpelweg de kortste reistijd aan, resp. 12h50 en 13h18.
Wij hebben gekozen voor
KLM/Delta Airlines maar andere luchtvaartmaatschappen zijn mogelijk.

Na aankomst in Denver de door ons gereserveerde auto bij
AVIS opgehaald en naar ons overnachting hotel gereden.
Dit hotel ligt ietsjes aan de rand van
Downtown maar heel makkelijk te belopen.
De totale rit vanaf het vliegveld duurt tussen de 30-45 min en is ongeveer 40 km

Denver is een hele leuke stad om 1 of 2 dagen te blijven en zeker om is goed te shoppen in de diverse outlet stores in de omgeving
(
Silverthorne Factory Stores en The Outlets at Loveland ).
De overnachting mogelijkheden variëren van goedkoop naar duur dus voor ieder zijn budget



Donderdag 9 juni 2011

Wij hebben er voor gekozen om de volgende dag door te gaan naar Estes Park , noordelijk van Denver.
Dit plaatsje ligt aan de ingang van
Rocky Mountain National Park en staat bekend op de opname van de film de
Shinning in het Stanley Hotel.

We hebben gekozen om de snelweg te mijden en zijn de 164 km te rijden via het plaatsje Nederland aan de Peak to Peak Scenic Byway. Het is echt zonde om dit stuk natuur over te slaan en via de snelweg te gaan

In Rocky Mountain National Park ligt de hoogst berijdbare autoweg van de USA en komt zelfs tot een hoogte van 3.658 meter of 12.000 feet.
Er kan hier tot midden juni nog sneeuw liggen en dit jaar was het extreem maar hadden we mazzel dat de weg op de dag voor onze aankomst was schoongemaakt en geopend voor verkeer.
We hebben hier gekozen voor een accommodatie die vlak bij de ingang van het park ligt en is voor zien van een keuken dus lekker voor ons 2daags verblijf.
Boodschappen zijn er in Estes Park makkelijk te doen.


Vrijdag 10 juni 2011

Alle tijd om de Trail Ridge Road te rijden, helaas was de oude Old Fall River Road nog bedekt met meters sneeuw dus moesten we die aan ons neus voorbij laten gaan
Trail Ridge Road en het hele Rocky Mountain National Park kost je zeker een dag om te ontdekken, van Estes Park naar het plaatsje Grand Lake aan de andere kant van het park en terug is absoluut de rit waard en kost de nodige tijd.
Bear Lake Road met aan het einde het begin naar de Glacier Gorge Junction Trail, kon niet veel gelopen worden want alles was nog met ijs en sneeuw bedekt maar alleen de rit ernaar toe is de moeite waard
In het park kun je Moose, Elk, Bighorn Sheep, Beren en vele andere diersoorten tegenkomen.
Voor de wandelaars zijn er veel aan wandelingen te doen van makkelijke korte wandelingen tot lange dagtochten en zelfs voor meerdere dagen.


Zaterdag 11 juni 2011

Na een lekker relaxed ontbijt op pad naar de volgende stop Cheyenne in Wyoming en is slechts een afstand van 150 km maar niet via de snelweg maar via Glen Haven door een mooi stuk natuur.
Cheyenne hebben we gekozen voor een accommodatie die vlak bij het vliegveld ligt. Veel reviews geven aan je erg last van het vliegveld hebt maar wij hebben er weinig van gemerkt die ene nacht.
Ons hotel was een gewone accommodatie en de receptioniste vroeg zich af:
  "what the heck
do you do in Cheyenne Cheyenne of all places”.
Je kunt deze stop overslaan en rechtstreeks naar de volgende bestemming gaan maar dan kom je tegen de 600 km dagrit en dan kun je niet genieten van de mooie weg via Glen Haven en moet je vanaf Ester Park de snelweg nemen.


Zondag 12 juni 2011

Vandaag op pad naar Custer State Park in South Dakota, een rit van 420 km wat het grootste gedeelte via de snelweg gaat want het is hier behoorlijk kaal.
We gaan hier 2 nachten overnachten in 1 van de 5 lodges die het park te bieden heeft
.


Maandag 13 juni 2011

Ontdekking van Custer State Park en een bezoek aan Mount Rushmore National Memorial staan voor vandaag op de planning.
Custer State Park is in het bezit van een grote kudde bizons en vele mooie routes om te volgen, zoals;

1.) Peter Norbeck National Scenic Byway
2.) Wildlifeloop State Scenic Byway
3.) Needles Highway Scenic Drive

Dinsdag 14 juni 2011

250 km voor de boeg naar Badlands National Park , een mooi stuk om te rijden maar als je vraagt beveel je dit park aan dan zeg ik nee.
Het is een mooi park en de accommodatie in het park hebben wij overgeslagen en hebben dan ook de nacht door gebracht in het plaatsje Wall waar we super accommodatie hebben gevonden.
Het park is qua scene echt apart om te zien maar toch niet het omrijden waard vonden wij.

Woensdag 15 juni 2011

Een kilometer vreter vandaag maar het gros van de route gaat via de snel naar Sheridan, Wyoming en verlaten de staat South Dakota.
Sheridan stelt niet zo heel veel voor en we komen er dan ook niet zo heel vroeg aan natuurlijk maar voldoet prima als tussenstop op weg naar Yellowstone National Park.
De keuze qua accommodatie is breed.
Voor het diner hebben we gekozen voor
Oliver’s Bar & Grill in
downtown Sheridan, helaas heb ik geen eigen website gevonden van het restaurant.
Het is een Italiaans restaurant ende reviews
op de diverse pagina waaronder tripadvisor.com zijn zeer uiteenlopend.
Gelukkig besloten alle negatieve commentaren naast ons neer te leggen en het zelf uit te vinden.
De Eigenaar vonden wij super vriendelijk en het personeel deed erg hun best.
Een hoge tafel bij de keuken was ons plekje en erg leuk om te zitten. Kan dit restaurant van harte aanbevelen.

Donderdag 16 juni 2011 – Zondag 19 juni 2011

Op naar Yellowstone National Park zo’n 400 km naar het westen. We hebben gekozen voor de oost ingang bij dus moeten via Cody (Buffalo Bill Cody Scenic Byway).
De weg van Sheridan via de Sylvan Pass naar de oost ingang van Yellowstone is mooi en ruig. Wij hadden het geluk een eland de weg over te zien steken en daarna nog even sprongetje over een heg.
Zo’n groot en log beest en dan nog zo elegant springen.
Van deze weg moet je echt genieten en daarom moet je ook de tijd nemen voor deze weg.
De reisperiode waarin de trip plaats vindt kan in Juni nog wel is voor problemen zorgen qua sneeuw op de pas en zelfs in Yellowstone zelf.

Qua accommodatie heeft Yellowstone NP van alles te bieden maar de prijzen zijn vrij hoog en de kwaliteit aan de lage kant.
Als je in het park wilt slapen, wat ik zeker zou aanbevelen, is vroeg reserveren een must anders kun je nog wel is achter het net vissen.

Mijn motto is altijd beter vroeg reserveren en als er dan iets tussen komt op tijd annuleren.

Wij hebben gekozen voor Canyon Village voor 3 nachten. Dit ligt zeg maar op de het middelste gedeelte van het “
achtje ” wat je rijden kan in het park.
Het is het overwegen waard om eventueel op 2 verschillende plekken te verblijven.
De accommodaties in het park worden beheerd door
Xanterra Parks & Resorts .

Na 3 dagen zijn we verkast naar Lake Village voor 1 nacht.

Soms moet je compromissen sluiten en bedenken dat je natuurlijk midden in de natuur geen 5 sterren accommodatie kan aantreffen hoewel de prijzen er wel op lijken.

In de 4 dagen dat we hier slapen is er veel te doen, te rijden en te zien, zoals

01.) bezoek aan de Canyon Falls
02.) Duraven Pass
03.) Lamar Valley
04.) Hayden Valley
05.) Tower Fall
06.) Bezoek aan Mammoth Hot Springs en de geisers
07.) Norris met zijn geisers
08.) West Yellowstone en zijn Wild Life opvang centrum
09.) Old Faithfull met de zijn werkende geiser die op gezette
       tijden nog steeds van zich laat zien en horen.
10.) Lake Yellowstone is met zijn 352 km² het grootste meer van
       Yellowstone National Park en is op sommige plekken meer dan
       600m diep en ligt op 2.376 m boven de zeespiegel en heeft
       een kustlijn van 118m en is hiermee het hoogst gelegen zoet
       water meer van Noord Amerika

En er zijn nog veel meer dingen te doen en te zien maar die zijn wel de hoogte punten van het park.

Yellowstone is een plek voor een aantal dagen, zeker als je liefhebber bent van een goede wandeling met of zonder gids. Maar altijd goed op de tekenen letten wat het is natuurlijk BEAR COUNTRY hoewel Yellowstone niet bekend staat op zijn bear attacks.

Mijn favoriete reis periode is juni omdat alles dan ontwaakt en er veel jonge beren en andere dieren zullen zijn.
Al moet ik bekennen dat deze Juni vakantie niet onze beste was die we hier hebben gehad omdat er door de vele sneeuw weinig dieren waren en veel water overlast op de
trails
.
Hoewel Yellowstone NP altijd druk is, zijn juli en august het hoogte punt omdat de Amerikanen zelf ook in deze periode op vakantie gaan.
September is alweer rustig maar ik vind het er kaal met droge/bruine velden.


Maandag 20 juni 2011 – Dinsdag 21 Juni 2011

Kaart technische gezien ligt er onder Yellowstone National Park een ander park genaamd Grand Teton National Park met daartussen in de John D. Rockefeller Jr Memorial Parkway (dit lijkt een beetje op niemandsland)
Wij hebben gekozen om door te rijden naar Jackson om daar een lekker accommodatie te zoeken na een paar toch wel basic nachten.
Gevonden in de vorm van een zalige cabin.
Hier blijven wij 2 nachten dus hebben de tijd om de volgende dag terug te gaan Grand Teton NP in en op ons gemak de meren te bezoeken.
Als eerste keer in Grand Teton NP zou ik aanbevelen in het park te slapen waar diverse mogelijk heden zijn, van goedkoop en basic tot redelijk aan de prijs.

In Grant Teton NP kun je;

1.) bootje huren en gaan varen op Lake Jackson
2.) Willow Flats Overlook
3.) Oxbow Bend Turnout
4.) Two Ocean Lake
5.) Signal Mountain Road
6.) Jackson Lake Dam, hier staan regelmatig elanden bij de River

     access
, en Snake River
7.) Jenny Lake one way road en de Jenny Lake Outlook met een
     prachtig uitzicht op de Tetons
8.) Chapel of the Transfiguration
9.) Moose- Wilson Road

Het plaatsje Jackson is een echt cowboy stadje met leuke hotels en eetgelegenheden.


Woensdag 22 juni 2011

Na 2 dagen zalig relaxen in Jackson op weg naar Salt Lake City, om na de natuur even dagje te shoppen en verder gewoon een tussenstop.

Donderdag 23 juni 2011 – zaterdag 25 juni 2011

Van Salt Lake City naar Moab in UTAH voor 3 nachten om is ff in een lekkere temperatuur beetje bij te komen en omdat hier gewoon veel te zien is, zoals:

1.) Arches National Park (legio trails en bezienswaardigheden)
2.) Canyonlands National Park
 
3.) Death Horse Point State Park, hier wereden de paarden bij
     elkaar gedreven om ze zo makkelijker te vangen

4.) Raften op de Colorado River
5.)
4Wheel huren en de Shafter Caynon Road rijden, een dirt road
     van het park terug naar Moab en heeft behoorlijke steile en
     smalle stukken

 

Zondag 26 juni 2011

Door naar Mexican Hat, waar we een bezoek gaan brengen aan Monument Valley . Er is niet overdreven veel te zien maar een overnachting is absoluut de moeite waard i.v.m. de zonsondergang die er uitermate mooi is.
Keuze qua accommodatie is niet overdreven groot en het gebied is alcoholvrij omdat het geregeerd wordt door indianen.

Maandag 27 juni 2011 – Dinsdag 28 juni 2011

Vandaag naar Mesa Verde National Park , dit park ligt in het Zuidwesten van Colorada en 15 kilometer ten oosten van Cortez.
Het
visitor centrum ligt 24 kilometer het park in en dicht bij Chapin Mesa, het populairste gedeelte van Mesa Verde.
Mesa Verde betekent “groene tafel”in het spaans.
Mesa Verde staat bekent om zijn klifwoningen, huizen die gebouwd zijn in ondiepe grotten in de wanden van het ravijn.

Je kunt hier onder begeleiding van een gids, een aantal excursies doen naar de dwelling zoals ze heten, en deze zijn zeer aan te raden
1.) Cliff Palace
2.) Balcony house
3.) Long House
De tickets voor de excursies moeten vooraf bij het visitor centrum gekocht worden want ze worden niet op locatie verkocht.
Alleen voor Spruce Tree house is geen ticket nodig.

Woensdag 29 juni 2011

Door naar Durango, de afstand niet zo lang dus kun je dit makkelijk met 1 overnachting doen, tenzij je heel graag met de Durango & Silverton Narrow Gauge Railroad trein een tripje wil maken.
Dit tripje kost tijd en moet van te voren gereserveerd worden.
Durango is niet overdreven groot maar accommodaties en eetgelegenheden te over.


Donderdag 30 juni 2011

Gunnison staat vandaag als eind bestemming. De te rijden weg is niet overdreven lang maar de omgeving is heel mooi en gaat gewoon de nodige uurtjes in beslag nemen.
Een stop in Silverton is ook zeker de moeite waard en als je ervoor gekozen hebt niet de treinreis te doen, dan komt hier in Silverton de trein aan en draait voor de terug weg. Silverton is een leuk oud mijn stadje om de benen even te strekken.
Via de Million Dollar Highway verder richting Ouray en eventueel als er tijd genoeg is een stop bij Black Canyon of the Gunnison National Park, dat ligt voor je bij Gunnison aankomt.

Gunnison zelf is  niet zo heel maar de rit door naar Denver is gewoon simpel te lang.
Hotel zijn er genoeg maar voor een goede maaltijd wel ff het advies vragen in het hotel waar je verblijft.

Vrijdag 1 juli 2011

Terug naar Denver en de bergen weer in, je komt onderweg genoeg leuke skioorden tegen, zoals Breckenridge, Vail, Keystone, Silvertone (goede outlet stores als er nog wat dollar in de portemonnee zitten)
Frisco is ook wel even een stopje waard.
Nog avondje lekker uit eten in Denver en pakken voor de terugreis voor morgen.


Zaterdag 2 juli 2011

Gepakt en wel klaar om naar het vliegveld te gaan.

We hebben weer genoten van onze mooie tijd door het middenstuk van USA.
De temperatuur verschillen zijn vreselijk groot geweest deze keer van dik onder nul in Yellowstone NP tot 40-45 graden in Moab/Monument Valley.
Onze totale trip is uitgekomen op 6.000 km maar vonden het niet teveel rijden omdat de wegen hier perfect zijn.

Opmerkingen

01.04.2012 21:54

Inge

Echt iets voor jou!